Opis
SD1000 to moduł brzmieniowy od Ketrona.
To niewielkie pudełko mieści w sobie ponad 500 brzmień instrumentów, około 50 standardowych próbek perkusyjnych i około 250 próbek live audio drums.
Urządzenie wyposażone jest w 128-głosową polifonie i obsługę za pomocą MIDI oraz AUDIO LINE IN/OUT.
Parametry techniczne:
512 nowych brzmień orkiestrowych
292 brzmienia General Midi
248 Audio Drum Loops
32- part multitimbral
128 głosowa polifonia
Efekty DSP : reverb, chorus, delay, distortion, rotor (slow/fast)
32 kanały MIDI
MIDI in/thru
Wyjście słuchawkowe
Wyjście liniowe (mini-jack)
Zasilacz 12 V w komplecie
Wymiary: 147 x 109 x 39 mm
Waga 500 g
- 36 brzmień z kategorii PIANO
Barwy pian akustycznych, jak dla mnie brzmią bardzo selektywnie i głęboko bardzo podobnie do tych z Audyi. Barwy pian elektronicznych także zadowolą muzyka i w pełni zrekompensują wydatek rzędu 1700 zł za moduł. W skład kategorii PIANO, oprócz klasycznych el. pian oraz Grand Pian występują takie pozycje, jak chociażby: Octapiano (uderzamy jeden dźwięk, a słyszymy 2 w oktawie), Grand & Pad (piano + pad), DX Piano (wierna kopia legendarnego el.piana z Yamahy DX7) i wiele innych ciekawych pozycji.
- 25 brzmień z kategorii CHROMATIC
Barwy Ksylofonów, Marimb, Vibrafonów. Osobiście nie urzekła mnie ta kategoria w SD 1000 – słychać duże podobieństwo do starszych modeli Ketrona. Wśród tej kategorii znalazłem jednak dwie perełki, na które warto zwrócić uwagę – tj. Chinese Bell oraz Fantasyland… brzmią naprawdę bardzo dobrze, jak na tą grupę brzmieniową.
- 35 brzmień z kategorii ORGAN
No właśnie… pewnie każdy zastanawia się, jak brzmią organy i el. organy w module za 1700 zł. Muszę przyznać, że to solidna robota KETRON’a. Genialne brzmią barwy typu: ROCK ORGAN czy CHORUS B3 – soczyste, mocne i grube. Podobnie jest z tzw. „piszczałkami kościelnymi”, które przy dobrych monitorach lub słuchawkach brzmią tak, jakby stało się faktycznie w jakiejś katedrze.
- 18 brzmień z kategorii AKORDEON
Poza „francuskim” wszystkie przypadły mi do gustu – mimo, iż faktycznie nie przepadam za brzmieniem akordeonu.
- 68 brzmień z kategorii GITARA
Nie bardzo rozumiem po co tyle barw gitarowych – tu nie jest jakoś najlepiej. Słabe: OVERDRIVE, DISTORED – bynajmniej metalu SD nie uciągnie, do porządnych rockowych solówek też się według mnie nie nadaje. Zdecydowanie lepiej jest na gruncie gitar klasycznych i akustycznych, choć zwracam Waszą uwagę na fakt, że to tylko i wyłącznie moje zdanie (no i może moich kolegów z zespołu).
- 64 brzmienia z kategorii STRINGS / CHOIR
Bardzo dobre brzmienia. Większość smyków czy chórków brzmi naprawdę bardzo dobrze. Godne polecenia: brzmienie harfy (harp), smyczek z efektem tremolo, syntetycznych smyków, kompilacji brzmień smyczkowych (strings mix), smyków w oktawie (OctaStrings 1 & 2), klasycznego chóru (classic choir) i kościelnego chóru (church choir). Bardzo fajnie brzmi też kwartet smyczkowy (quartet strings). Nie polecę barw: Ooh Girls i Aah Girls – zbyt płaskie brzmienie (nie dla mnie).
- 36 brzmień z kategorii BRASS
Tu jest nieźle, choć lepiej wypadają syntetyki. Akustyki nienajgorsze, ale jak załączyłem SynBrass 1 & 2 to solo z JUMP Van Halena grało się praktycznie samo!
- 48 brzmień z kategorii SAX / FLUTE
Ketron zawsze był mocny w takich brzmieniach, powiedzmy do gry na „żywo”. Dobre barytony i tenory, słabsze soprany i alty, genialne Shakuhashi (jedna z moich ulubionych barw akustycznych w instrumentach), bardzo ładny obój i klarnet, ciut słabsze flety (zwłaszcza Irlandzki),
- 52 brzmienia z kategorii PAD
Jak na Włocha jest całkiem nieźle, choć do konkurencji troche jeszcze brakuje. Kilka perełek: Fantasy, Warmness, DigiPAD (klasyk) Aura Pad….
- 35 brzmień z kategorii SYNTH
KETRON powinien skupić się bardziej na akustykach. Brzmienia typu SYNTH w SD 1000 są średniej jakości. Audya to nie jest. Owszem – Casio też nie, ale z drugiej strony nie można mieć wszystkiego za 1700 zł.
- 39 brzmień z kategorii ETHNIC
Tu jest dooobrze. Niezłe Banjo, całkiem sympatycznie brzmiące dudy. Pięknie odzwierciedlona mandolina.
- 33 brzmienia z kategorii BASS
Bardzo dobre „slapy” i akustyki. Gorzej z syntetycznymi basami. Niezły fretless.
- 24 brzmienia z kategorii SFX
Nie będę komentował barw… jakich barw? Typu: Helicopter czy Telephone 🙂
- 244 loopów perkusyjnych audio oraz brzmienia perkusyjne
Moduł używany, w doskonałym stanie technicznym i wizualnym. Sprawdzony. Bezproblemowo łączy się z komputerem i działa z DAW.
AUTENTYCZNE ZDJĘCIA
W zestawie z modułem:
– oryginalny zasilacz prądowy
– kartonik
Wystawiamy fakturę marżę







